Brak miesiączki u 15-latki

Witam. Mam 15 lat i idę do 3 g. Problem polega na tym, że nie miałam jeszcze miesiączki. Mam 159 cm wzrostu i ważę ok. 50 kg. Piersi rosną mi od 2 lat, owłosienie łonowe i pod pachami mam od ok.3 lat, śluz mam od 3 lat i jest on biały, klejący się. Dodam że 8 czerwca tego roku, pojawiła się na bieliźnie taka długa brązowa plama. Nie miałam żadnych bólów. Założyłam wkładkę i znowu pojawił się taki długi "pasek" brązowej wydzieliny. Trwało to tylko jeden dzień. Od tego czasu nic się nie dzieje.

Witam serdecznie! Z opisu wynika, że dojrzewanie płciowe przebiega u Ciebie jak najbardziej prawidłowo. Fizjologicznie bowiem najpierw pojawia się owłosienie, następnie powiększają się piersi, a dopiero później, po tak zwanym "skoku pokwitaniowym" pojawia się miesiączka. O zaburzeniach możemy mówić dopiero, gdy pierwszy okres nie pojawia się do ukończenia 16 roku życia. Wygląda jednak na to że śladowe plamienie, które pojawiło się w ostatnim czasie jest zapowiedzią zbliżających się menstruacji. W pierwszych dwóch latach nie muszą być one regularne i bardzo obfite, mogą również przebiegać bezboleśnie. Myślę, że pierwsza "prawdziwa" menstruacja pojawi się już niebawem. Pozdrawiam!