Brak odczuwania ruchów płodu w 21 tygodniu ciąży

Ruchy płodu. Jestem w 21 tygodniu swojej pierwszej ciąży. Ostatnio byłam na wizycie i lekarz jakby się lekko zdziwił, że jeszcze nie czuję ruchów. Wszędzie czytam, że powinny się w pierwszej ciąży pojawić około 20 tc, a u mnie nic. Nie czuję nawet niczego, z czym mogłabym to pomylić, np. ruchy jelit, itp. W moim podbrzuszu nic się nie dzieje. Jestem szczupła, więc chyba tym bardziej powinnam je poczuć wcześniej. Zaczynam się nieco niepokoić.

Witam,
odczuwanie ruchów płodu do kwestia indywidualna.
Powinno się je odczuwać w pierwszej ciązy około 20 tygodnia, może u Pani będzie to w 21/22 - jeżeli USG jest prawidłowe i rozwój odbywa się bez problemu, proszę spokojnie poczekać.
Zwykle najbardziej nasilone ruchy płodu są odczuwane po posiłku.

pozdrawiam