Brak spadku wagi przy terapii hormonalnej

Witam, Nigdy nie prowadziłam zdrowego trybu życia. Brak aktywności fizycznej, nieregularne posiłki, fast-foody. To wszystko doprowadziło do wagi 74 kg przy wzroście 1.60. Od miesiąca uczęszczam 4 * w tyg. na siłownie, skupiam się głównie na min. godzinnych ćwiczeniach aerobowych. Spożywam po 4-5 posiłków dziennie.Usunęłam z diety cukry,pokarmy przetworzone, smażone.Niestety mimo to waga stoi w miejscu.Dlaczego?Dodam, że jestem w trakcie kuracji hormonalnej skupionej wyłącznie na progesteronie.

Mgr Barbara Paluch Dietetyka

Witam,
Być może okres zdrowego odżywiania i aktywności fizycznej, jest za krótki aby pokazać zadowalający efekt. Możliwe, że zmienia się skład ciała tzn. spada tkanka tłuszczowa, a rośnie masa mięśniowa.
Również terapia hormonalna, może zakłócać odchudzanie lub spowodować, że spadek masy ciała nie jest zadowalający. Proszę być cierpliwym.
Gdy efekty się nie pojawią, zachęcam do konsultacji z dietetykiem, który pomoże ułożyć odpowiedni jadłospis.