Centralne dokanałowe przepukliny umiarkowanie zwężonych kręgów

Bole, dretwienia MR ODCINKA SZYJNEGO.Centralne dokanalowe przepukliny umiarkowanie zwezonych kregowC5 C6C7 Na poziomie C6-C7 rownomiernie uciska worek oponowy .krawedz rdzenia, zachylki boczne ucisk na korzenie nerwowe.Na poziomie C5-C6 PRZEPUKLINA wywoluje ucisk na worek oponowy i krawedz redzenia w regionie posrodkowym .duze osteofity.Bardzo prosze o interpretacje i czy moge korzystac z rehabilitacji i jakich zabiegow .Dokuczaja mi tez dretwenia policzka , rąk.
Piotr Pilarski

Witam serdecznie,

taki opis wskazuje na chorobę zwyrodnieniową kręgosłupa. Może to wywoływać ból. Może Pani korzystać z masaży oraz ćwiczeń usprawniających oraz magneso i termoterapi. Sugeruję wizytę u lekarza rodzinnego. On wystawi skierowania.

Pozdrawiam.