Co jeść i ile ćwiczyć?

Witam, Mam 17 lat i ważę 61 kg przy 1,76 cm wzrostu (nie mam okresu od kwietnia b.r.). Chciałabym przytyć do 65 kg, ale nie wiem co jeść i ile ćwiczyć, by nie "popsuć" sobie brzucha, który do niedawna był moim głownym problemem. Po schudnięciu z 80 kg brzuch wreszcie jest płaski. Dodam, że mam kamice żółciową, z którą wiąże się dieta niskotłuszczowa, skutecznie utrudniająca przybranie na wadze. Obecnie ćwiczę 6 razy dziennie (2x1h,1x0,5h,3x15 min). Czy mogę bez obaw o brzuch jeść jasne pieczywo? Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.
17 LAT ponad rok temu

Witam,

Myślę, że od czasu do czasu możesz bez przeszkód spożywać jasne pieczywo. Nie unikaj tez produktów będących źródłem węglowodanów złożonych, czyli makaronów, kasz, ryżu i pieczywa. Spośród pieczywa polecam szczególnie pełnoziarniste i graham, które są równie energetyczne jak pieczywo pszenne, ale zwierają znacznie więcej błonnika, składników mineralnych i witamin. Głównym składnikiem energetycznym jest tłuszcz, ale ze względu na Twoją dolegliwość musisz uważać na jego spożycie. Dlatego proponuję zwiększyć ilość węglowodanów złożonych a także bogato-białkowych (ryby, mięso, warzywa strączkowe, jaja, produkty mleczna).

Powinnaś zapoznać się z zasadami zdrowego odżywiania, które pomogą Ci uzyskać pożądaną masę ciała bez efektu jojo i negatywnych skutków w wyglądzie sylwetki http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki

Myślę również, że sport jest idealnym sposobem na utrzymanie zgrabnej sylwetki, jednak wszystko powinniśmy robić z umiarem. Prawie 4 h dziennie sportu to bardzo dużo. Możesz swobodnie je zmniejszyć do 2 h dziennie.

Pozdrawiam.