Czy można stosować tak parzoną melisę?

Czy wypicie melisy parzonej cały dzień, nie zaszkodzi? Czy nadal będzie pełnić właściwości uspokajające?
KOBIETA, 28 LAT około miesiąca temu

Dzień dobry

Liście melisy powinno się parzyć 15-20 minut,następnie taki napar można wypić. Nie powinno się parzyć melisy cały dzień.

Proszę również pamiętać, że zbyt duża dawka zioła może powodować m.in. bóle głowy, nudności czy bóle brzucha. Melisy nie powinni pić kierowcy bezpośrednio przed podróżą. Co bardzo ważne :dwie filiżanki melisy dziennie to bezpieczna dawka dla osoby dorosłej.

Pozdrawiam

Położna

Martyna Dudzińska