Czy takie ćwiczenia pomogą osiągnąć cel?

Mam 20 lat i dążę do uzyskania szczuplej sylwetki ze wcięciem w talii, kraglymi pośladkami i smukłymi miesniami. Moja waga jest w normie. Ćwiczę siłowo 4 razy w tygodniu. Niestety mam genetycznie duża ilość testosteronu. Już zanim zaczęłam cwiczyc byłam w stanie zrobić 6 pełnych pompek klasycznych. Mam zabardzo rozbudowane mięśnie tricepsów, bicepsów i przedramion. Czy jest jakiś sposób, by je wyszczuplić? Czy jeśli będę wykonywac do hipertrofii 3 serie tygodniowo pompek klasycznych, damskich i wyciskania francuskiego w przerwach 15 sekund miedzy seriami i 30 sekund miedzy cwiczeniami, nie rozbuduje zabardzo mięśni, a je wysmukle? Czy jeśli będę robiła cardio po treningu siłowym na ramiona przyniesie to pożądane efekty?
KOBIETA, 20 LAT około miesiąca temu

Dzień dobry,

Warto wybrać się na kilka treningów do trenera personalnego,który dopasuje ćwiczenia do Pani oczekiwań.

Sposób wykonania ćwiczeń wpływa na efekt końcowy. Ponieważ zbyt źle dobrana waga ciężarków i czas wykonania ćwiczeń wpływa na redukcję lub rozbudowę ciała.

Warto też zacząć czytać książki o tematyce treningowej:

https://lubimyczytac.pl/ksiazka/5016840/trening-to-za-malo-cwicz-i-buduj-forme-jak-gwiazda-hollywood

Jeśli będzie miała Pani więcej pytań,to zapraszam na mojego Instagrama:

https://www.instagram.com/abczdrowie_polozna?igsh=eHIxOHNjOGc3aGd3

Pozdrawiam

Położna

Martyna Dudzińska