Dieta i ćwiczenia dla 18-letniej osoby

Mam 18 lat, 165 cm, ok 65 kg. To dobry wynik, ale chciałabym zacząć regularnie ćwiczyć dla zdrowia i urody. Nie muszę mocno chudnąć, choć kilka kilogramów w dół nie zaszkodzi. Chciałabym wykonywać jakieś przyjemne, lekkie ale efektowne ćwiczenia. Pomyślałam o połączeniu siłowych (brzuszki, skłony) i aerobowych (rower normalny i stacjonarny) i tutaj pojawia się pytanie od jakiej ilości takowych ćwiczeń powinnam zacząć i z jaką częstotliwością je wykonywać, oraz kiedy i jak zwiększyć ich ilość?

Witam,

Do zestawu ćwiczeń siłowych dodałabym jeszcze przysiady z małym obciążeniem i pompki (mogą być damskie, czyli na kolanach). Na początku 3 serie każdego ćwiczenia po 12 razy i stopniowo zwiększać nawet do 30 powtórzeń i 4 serii. Aeroby na początek po 30 min po ćwiczeniach siłowych i zwiększać do 45 min.

Pozdrawiam

www.klinikazywienia.pl