Co jest mojemu synkowi?

Mój synek ma 2 latka i 5 miesięcy. Jakiś czas temu zauważyłam u niego na główce po bokach i w części potylicznej małe guzki wielkośći fasolek. Poszliśmy do lekarza, który zlecił morfologię i badanie moczu. Mocz bez zmian, a morfologia wykazała niedokrwistość. Skierowano nas do Kliniki Hematologicznej w Lublinie. Wczoraj byliśmy, zrobiono małemu rtg czaszki i kolejne badania moczu i krwi. Pani doktor wypisała mi skierowanie na oddział. W poniedziałek jedziemy na pobranie wezłów do badania. Na czym to polega? Bardzo się boję i nie wiem na co wskazują wyniki krwi. Mój synek nie przyjmuje żadnych leków poza antybiotykiem na wężły chłonne. Zaczął mi sikać w majtki, choć już tego nie robił. Dużo śpi, nawet w dzień, a już nie spał, mało je :( Bardzo proszę o pomoc, bo do poniedziałku zwariuję. Oto wyniki: RTG - Nie wykryto cieniujących guzków. Pokrywa czaszki bez zmian. WBC 8.62, RBC 3.97, HEMOGLOBINA 10.9 G/DL, HEMATOKRYT 32.0%, MCV 80.6 FL, MCH 27.5 PG, RDW-SD 34.2 FL, RDV-CV 12.0%, % - NEUROCYTÓW  44%, LIMFOCYTÓW 46.6%, MONOCYTÓW 7.9%, EOZYNOCYTÓW 0.6%, BAZOCYTÓW 0.3%, PŁYTKI KRWI 288, PDW 12,1 FL, MPV 10,3 FL, P-LCR27,2%, PCT 0,30%, OB po godz. 2 mm/1h.
ponad rok temu

Trudno jest odpowiedzieć na Pani pytanie w sposób jednoznaczny. Na pewno konieczne jest wyjaśnienie przyczyny takich wyników. W badaniach laboratoryjnych występuje niedokrwistość oraz pewne nieprawidłowości w odsetku leukocytów - podwyższony odsetek monocytów, tu jednak dla interpretacji wymagany byłby  wynik rozmazu ręcznego.

W tej sytuacji konieczne jest jednak dalsze badanie, gdyż taki obraz kliniczny może wiązać się zarówno z infekcjami, głównie wirusowymi, ale też z poważnymi chorobami hematologicznymi, wymaga więc niezwłocznego wyjaśnienia.

Proszę nie obawiać się pobrania węzła chłonnego, synek otrzyma odpowiednie znieczulenie, a nacięcie nie będzie na pewno duże.