Co jest przyczyną problemów z poranną erekcją?

Witam, mam 20 lat i okropni martwi mnie to że nie mam porannej erekcji, czyli że rano mam normalnego, że mi nie staje, że 6 miesięcy było to prawie codziennie, a teraz nie zdarza się, no może raz na miesiąc, a może staje mi jak jeszcze śpię? Mam dziewczynę i nie mam problemu z seksem, bo normalnie mi wtedy staje i w ogóle :(. Proszę o porady, dziękuję i pozdrawiam.
20 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie

Witamy!
Brak porannego wzwodu nie powinien budzić niepokoju jeśli zdarza się sporadycznie. Jeśli natomiast utrzymuje się przez dłuższy czas to może mieć świadczyć o niższym stężeniu testosteronu lub przemęczeniu psychiczno-fizycznym.
Aby sprawdzić czy poranny wzwód naprawdę nie występuję, proponuję wstać o wcześniejszej porze, często erekcja występuje 1-2 godziny przed obudzeniem się. Jeśli rzeczywiście erekcja poranna nie występuje w ogóle, proponuję zastanowić się na tym, czy tryb życia jest prawidłowy. Zweryfikować należy zarówno aktywność fizyczną jak i sposób odżywiania.
Redakcja abcZdrowie.pl