Co jest przyczyną wystąpienia dodatkowego krwawienia?

Witam,
mam 23 lata, miesiączkuję od 16 roku życia, moje miesiączki pojawiały się zazwyczaj co 33-38 dni. Od ok. dwóch miesięcy czas ten skrócił się do 25 dni. Ostatnia miesiączka skończyła się 4 stycznia i wczoraj dostałam kolejną! Jest obfitsza niż zwykle, nie wiem, co się dzieje.
Czy jestem na coś chora?

Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Najczęściej dodatkowe krwawienia są spowodowane zaburzeniami hormonalnymi. Podobną przyczynę może mieć skrócenie trwania cyklu. Jeśli dodatkowe krwawienie powtórzy się w następnym cyklu, warto zasięgnąć opinii lekarza specjalisty ginekologa. Wizyta w gabinecie ginekologicznym pozwoli wykluczyć również wiele innych schorzeń układu rodnego, które mogą być spowodowane wystąpieniem dodatkowego krwawienia.