Co mam myślec o tym, że byłabym gotowa kogoś zabić?

Czasem miewam stany lękowe, najczęściej podczas pracy i w środkach komunikacji: samochodach, autobusach. Przyzwyczaiłam się już do tego, ale dziś na wykładach przeszła mi przez głowę myśl, że jestem w stanie kogoś zabić - spanikowałam. Jak mogę o czymś takim myśleć? Co, jeśli mam słabą psychikę? Gdzie się udać po pomoc? studentka

Witam!
Pani problem prawdopodobnie jest wywołany napadami lęku. Myśl o możliwości zabicia kogoś również może być wywołana problemami z nasilonym lękiem. Warto, żeby skorzystała Pani z pomocy psychologa/psychoterapeuty.
Podłożem zaburzeń lękowych zwykle są wewnętrzne trudności i konflikty. Dlatego pomoc psychologiczna pozwala na rozwiązywanie psychicznych trudności i radzenie sobie z emocjami. Jeśli Pani dolegliwości będą narastały należy zgłosić się do lekarza psychiatry.
Warto również, żeby samodzielnie starała się Pani zmniejszać dolegliwości. Pomocne w tym mogą być ćwiczenia relaksacyjne (np. joga, tai chi) oraz aromaterapia, kojąca muzyka, uprawianie sportu, itp.

Pozdrawiam