Co mogą oznaczać kołatanie serca, skoki ciśnienia, mdłości i ból głowy podczas brania leku Nebivolek?

Witam,od 7 miesięcy biorę nebivolek pół tabl.rano.przez pierwsze 3miesiące czułam się dobrze,ale później znowu czułam kołatania serca,przeskakiwanie,podwójne uderzenia,skoki ciśnienia,nagłe bóle głowy.mdłości,gorąco w głowie i na niej,a także czerwone i płonące uszy,poty i dolegliwości z którymi zgłosiłam się do kardiologa.Od 16lat mam nadczynność tarczycy,Tsh,Ft3i Ft4 w normie,metizol 1tabl.co drugi dzień.Krew,elektrolity,mocz,usg brzucha,Rtg klatki są w normie.Cholesterol 227,HDL 68,LDL 130,nie HDL 159.Echo serca ,Niedom MV i TV i PV Ist,oraz Niedom Ao na tle zmian wsrecznycz.Tendencja prolaptyczna płatka przedniego zastawki mitralnej. Holtery w normie.U ginekologa też OK.Mam 45l, 50kg,bez nałogów.Dlaczego podczas brania leku co kilka dni mam te dolegliwości. Byłam w kwietniu u kardiologa i powiedział mi ,że się nakręcam.Może powinnam brać jakieś witaminy i zioła,które wzmocnią moje serce.Proszę o radę,bo męczy mnie to bardzo.Z góry dziękuję Marzena

Lek. Paweł Szadkowski

Część z wymienionych przez panią dolegliwości mogłoby być faktycznie wynikiem działań niepożądanych ww. leku, jednak nie powinien on raczej powodować skoków ciśnienia, które (wraz z resztą objawów o napadowym charakterze) mogą wskazywać na tło nerwicowe. Jeśli pani lekarz prowadzący ocenił pani stan kliniczny i nie zalecił modyfikacji leczenia to znaczy, że najprawdopodobniej ww. lek nie jest winien pani dolegliwości. Jeśli w pozostałych badaniach brak jest ewidentnych przyczyn somatycznych ww. objawów, może pani skonsultować się z lekarzem psychiatrą.