Co mogą oznaczać obsesyjne wręcz myśli o drugim dziecku?

Co mogą oznaczać obsesyjne wręcz myśli o drugim dziecku? Mam już kilkuletnie dziecko, sama jestem pod 40kę, WIEM racjonalnie, że nie chcę i nie czuję się na siłach na kolejne dziecko, nawet przed podjęciem decyzji o pierwszym miałam dużo lęków i bardzo to odwlekałam, jednak od pewnego czasu prześladuje mnie myśl że to już "ostatni moment" , że jeśli się nie zdecyduję to za ileś tam lat będę tego żałować...czy to oznacza, że jednak podświadomie ja chcę tego kolejnego dziecka??

Szanowna Pani,
myśl, że to "ostatni moment" może być sugestią innych osób dotyczą Pani macierzyństwa, może już wcześniej przed decyzją o pierwsze dziecko był wpływ społeczny, nacisk i to może mieć odzwierciedlenie w Pani myśleniu. Czy Pani chce drugiego dziecka? Zwykle taką decyzję podejmują małżonkowie wspólnie, a nie debata na forum.
Pozdrawiam serdecznie

Dzień Dobry Pani,

Rozumiem, tak jak mogę Pani wątpliwości.

Z zaprezentowanych przez Panią obaw, wnioskuję, że wskazana byłaby dla Pani rozmowa z Psychologiem, która byłaby pomocna w podjęciu decyzji, przez Panią.

Z przesłaniem dla Pani Tego, Co jest dla Pani potrzebne,
irena.mielnik.madej.gmail.com tel. 502 749 605