Czy moje zaburzenia mogę skonsultować z lekarzem bez specjalizacji?

Czy mogę wybrać lekarza do leczenia swoich zaburzeń psychicznych (depresja, fobia społeczna, nerwica lękowa) który nie jest nawet w trakcie specjalizacji z psychiatrii, a jedyne doświadczenie z psychiatrią ma takie że pracuje na oddziale psychiatrycznym? Ta pani przyjmuje w poradni zdrowia psychicznego na NFZ, dzwoniłam żeby się zapisać do psychiatry i do niej mnie zapisano. Dodam, że ja nie chcę tylko jednorazowej konsultacji, tylko regularnych wizyt, podczas których zostaną postawione diagnozy i ustawione leki, a potem będę kontrolowana przez teleporady
KOBIETA, 25 LAT 4 miesiące temu

Dzień dobry,

jeżeli lekarka pracuje w PZP to musi być jakieś uzasadnienie. Albo robi specjalizację z psychiatrii albo jest psychoterapeutyką albo psycholożką. Lekarz bez specjalizacji niebędący w trakcie jej uzyskania nie mógłby tam pracować. O kwalifikacjach specjalisty można porozmawiać na wizycie, ew. poprosić o skierowanie do innego.