Zapytaj lekarza

7 4 0 , 7 3 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Leczenie nerwicy

Rozumiem, ze dostał się Pan na jednorazową wizytę - jak Pan się pewnie domyśla, jedna wizyta niewiele zmieni. Pomoże ustalić ścieżkę leczenia, może coś więcej powie o Pana problemie. Może Pan szukać psychoterapii w innych ośrodkach. Życzę cierpliwości. Pozdrawiam.

0
Mgr Michał Pyter Psycholog
60 poziom zaufania

Witam.
Jest to uzależnione od umiejętności konkretnego psychologa. Przeważająca większość psychoterapeutów jest również psychologami, jednak nie wszyscy psycholodzy zajmują się terapią. Proszę uzyskać informacje o psychologu, do którego się Pan wybiera.

Pozdrawiam,
Michał Pyter
http://michalpyter.com

Psycholog i psychoterapeuta w trakcie 4-letniego szkolenia.
0

Raczej tak. Warto zapytać psychologa o ukończone specjalizacje i dodatkowe kursy - wtedy będzie miał Pan większą pewność, że jest u kompetentnej osoby (np. psycholog przyjmujący pacjentów powinien mieć ukończoną specjalizację psychologii klinicznej, ewentualnie dodatkowe kursy terapeutyczne, czy też konkretnej metody pracy z pacjentem). Pozdrawiam.

0

Dzień dobry, fobia społeczna oraz zaburzenia nerwicowe powinny być leczone w procesie psychoterapii. Z tego względu najlepiej aby rozpoczął pan proces u psychoterapeuty, jeżeli nie ma wolnych terminów zachęcam do zapisania się i czekania aż jakiś się zwolni. W tym czasie nawet jednorazowa rozmowa z psychologiem może przynieść pewna ulgę do czego zachęcam. Pozdrawiam.

Psycholog i psychoterapeuta, absolwent Uniwersytetu Śląskiego.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy