Czy mogę wybrać takiego lekarza?

Czy mogę iść z nerwicą lękową, depresją i fobią społeczną do lekarki, która jest w trakcie specjalizacji z psychiatrii? Nie chcę tylko jednorazowej konsultacji, tylko regularnych wizyt, podczas których zostaną postawione diagnozy i ustawione leki. Czy z psychiatrami jest podobnie jak z psychoterapeutami, można chodzić do lekarza który jest w trakcie specjalizacji z psychiatrii, tak jak można chodzić do psychoterapeuty który jest w trakcie szkolenia w jednym z nurtów?
KOBIETA, 25 LAT 4 miesiące temu

Dzień dobry,

lekarz w trakcie specjalizacji jest lekarzem zdobywającym tytuł specjalisty w danej dyscyplinie. Musi w jej ramach przyjmować pacjentów i ich leczyć.

Jeżeli psychoterapeuta jest po 2 roku studiów (potocznie "szkolenia") a z wykształcenia podstawowego jest psychologiem albo psychiatrą to również może prowadzić praktykę terapeutyczną zdobywając doświadczenie.