Co może oznaczać rumień na nodze oraz podwyższona temperatura?

Dzień dobry Od tygodnia mam rumień na prawym udzie , który co dzień się powiększa.Mam podwyższoną temperaturę a dodatkowo rumień boli przy dotyku samo miejsce jak i okolica są gorące , towarzyszy uczucie pieczenia , szczypania . Lekarz pierwszego kontaktu wykluczył ugryzienie kleszcza .

Lek. Paweł Szadkowski

Może to wskazywać na Różę lub inne zapalenie tkanki podskórnej. Sugeruję skonsultować się z chirurgiem lub specjalistą chorób zakaźnych.