Co może oznaczać takie brązowe plamienie w grudkami?

Witam, mam 22 lata i taką sytuację, jestem 11 dni przed okresem i występuje u mnie brązowe plamienie z grudkami. Nigdy czegoś takiego nie miałam i nie wiem co to może oznaczać. Dzień wcześniej moje plamienie było czerwone, podobne do tego w trakcie miesiączki, a teraz jest brązowe i pojawiły się grudki. U ginekologa będę dopiero za tydzień bo nie ma żadnych wolnych terminów, jednak naczytałam się w internecie za dużo na ten temat i jestem teraz zestresowana, że dzieje się coś złego.

Redakcja abcZdrowie

Witam,

przede wszystkim proszę nie czytać zbyt dużo i nie stresować się na zapas. To z pewnością nie pomoże. Pomóc może jedynie wizyta u ginekologa, który Panią zbada i postawi diagnozę.

Brązowe plamienia wraz z grudkami mogą sugerować infekcję intymną lub zaburzenia hormonalne. Zarówno jedna, jak i druga sytuacja wymaga zastosowania leczenia, jednak bez konsultacji z lekarzem nie jest to możliwe. Inne możliwe przyczyny występowania brązowych plamień to nadżerka szyjki macicy, polipy macicy czy mięśniaki macicy. Grudki to również częsty objaw grzybicy pochwy.

Podobne pytania znajdzie Pani po kliknięciu w poniższe linki: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/brazowa-wydzielina-z-grudkami-co-to-moze-oznaczac, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/wydzielina-z-grudkami-po-plukaniu-pochwy, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/zielona-wydzielina-z-grudkami-z-pochwy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.