Co oznacza brak ochoty na seks u dziewczyny?

Witam. Mam 22 lata i jestem z moją narzeczoną już trzy lata, ma ona 20 lat. Wydaje mi się, że jesteśmy ze sobą już dość długo. Wspólnie mieszkamy, pomagamy sobie i mamy wspólne obowiązki. Jednakże jest taki problem, że po okresie 2,5 roku bycia razem zaproponowałem jej seks. Ona stanowczo nie chciała i mówiła, że nie jest gotowa. Teraz powtarza to samo. Nie chce ze mną rozmawiać na takie tematy. Co to może być? Co mam zrobić?

Witam,

dziewczyna nie jest gotowa do inicjacji seksualnej, myśl o tym wywołuje napięcie, może być to czynnik stresogenny - obawa przed ciążą. Dobrze jest pamiętać o tym, że seks to nie tylko przyjemność, są też konsekwencje, urodzenie oraz wychowanie dziecka wiąże się dla dziewczyny z przerwaniem nauki, etc.

Pozdrawiam serdecznie