Dlaczego nie mogę odczuwać satysfakcji z seksu?

Dzień dobry. Mam bardzo wstydliwy problem, który trwa (został odkryty) od czasu pierwszego współżycia. Problem polega na braku satysfakcji podczas współżycia. Nie odczuwam żadnej satysfakcji. Z masturbacji również nie. Podczas pieszczot dochodzi do podniecenia i nagle koniec mija, mam wrażenie że jest to etap przed finałowa częścią choć pewna nie jestem. Natomiast gdy dochodzi do zbliżenia i penis jest już wewnątrz nie odczuwam nic. Czasem nawet nie czuje czy znajduje się w środku. Jest to dla mnie wstydliwy temat dlatego nigdy nie poszłam z tym do lekarza, jednak coraz bardziej działa to negatywnie na mój 5letni związek. Zawsze myślałam że po porodzie się to zmieni ale tak się nie stało. Co powinnam zrobić? Jeśli muszę udać się do lekarza to do którego? Ginekologa czy seksuologa? Boje sie że będę wyśmiana. Obecnie mam 30lat
KOBIETA, 31 LAT około miesiąca temu
Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

bardzo dobrze, że w ogóle zaczęła się Pani zastanawiać nad przyczyną problemu. Niestety ogromna ilość kobiet nie odczuwa satysfakcji ze współżycia. Ważne jest jednak, by szukać przyczyny takiego stanu.

Na pewno na początek warto udać się do ginekologa. Lekarz może przeprowadzić badanie fizykalne, aby wykluczyć jakiekolwiek anatomiczne przyczyny Pani problemów, takie jak zaburzenia hormonalne, infekcje, czy inne. Jeżeli ginekolog nie postawi diagnozy, to kolejnym krokiem powinna być konsultacja z seksuologiem, który może pomóc w zrozumieniu psychologicznych i emocjonalnych aspektów tej sytuacji. Może również zaproponować terapię lub techniki, które mogą pomóc w poprawie satysfakcji seksualnej. Warto też otwarcie rozmawiać z partnerem o swoich odczuciach i obawach. Wspólna komunikacja może pomóc w znalezieniu rozwiązań, które będą korzystne dla związku. Zrozumienie ze strony partnera wydaje się w takiej sytuacji kluczowe nie tylko dla jakości współżycia, ale też dalszych losów Państwa związku. Zachęcamy zatem do podjęcia możliwych działań. Serdecznie pozdrawiamy i życzymy dużo dobrego samopoczucia.

Zachęcamy do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/brak-ochoty-na-seks

https://portal.abczdrowie.pl/jak-zadowolic-kobiete

https://portal.abczdrowie.pl/seksuolog

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.