Co oznacza częstomocz po przeziębieniu?

Przez ostatni tydzień byłam przeziębiona, pojawil się wtedy u mnie częstomocz, zwłaszcza w nocy, od kilku dni od czasu do czasu kłują mnie nerki od strony pleców

Dzień dobry,

Wygląda na to, że ma Pani objawową infekcję dróg moczowych.Jeśli odczuwa Pani ból w okolicy lędźwiowej, sugerowałbym jak najszybszy kontakt z lekarzem. Na pewno trzeba będzie wykonać analizę moczu z posiewem i antybiogramem. Warto również oznaczyć morfologię z rozmazem i oznaczyć CRP. Wyniki badań umożliwią dobranie przez lekarza skutecznego leczenia.

Pozdrawiam serdecznie.

Dr n. med. Marek Derkacz
Specjalista endokrynologii,
diabetologii i chorób wewnętrznych