Co robić z tymi częstymi wypróżnieniami?

Witam Mam 30 lat. Od pewnego czasu często oddaje mocz i często wyróżniam się mniejszymi stolicami(bobki) ok. 5razy dziennie. Często mam też wzdęty brzuch. W wyniku parcia na stolec ostatnio zamiast stolca oddałam brązowy śluz a dzisiaj śluz z domieszkami krwi. Wiem ze jem bardzo dużo jogurtow, mleka i ogólnie nabiału w diecie jest dość sporo. Czy to może być przyczyną? Jestem za granicą. Potrzebuje porady czy wrócić jak najszybciej do Polski i zbadać problem, jeśli tak to w jaki sposób? Czy np. zmienić dietę i poczekac co będzie dalej. Proszę bardzo o poradę. Z góry dziękuję.
KOBIETA, 32 LAT 3 miesiące temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

w pierwszej kolejności może Pani spróbować zmiany diety i zobaczyć, czy przyniesie ona efekty. Takie dolegliwości może dawać nietolerancja laktozy, ale nie jest to jedyna opcja. Możliwy jest również zespół jelita drażliwego lub stany zapalne jelit.

Z pewnością nie zaszkodzi wykonanie badania moczu (z uwagi na częstomocz) oraz badania kału i podstawowych badań z krwi. Jeśli dolegliwości nie są bardzo uciążliwe, to wizyta u lekarza nie musi być bardzo pilna. Proszę jednak umówić się na wizytę przy okazji kolejnej wizyty w Polsce bądź skorzystać z wizyty medycznej za granicą.

Podobne pytania umieszczamy poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-moze-znaczyc-taka-czesta-potrzeba-wyprozniania-sie,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-moze-oznaczac-tak-czeste-wyproznianie-sie,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jakie-badania-przeprowadzic-aby-zdiagnozowac-moje-problemy-natury-gastrycznej.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.