Dlaczego po wypróżnieniu jestem osłabiony?

Witam, od dłuższego czasu mam problem z wypróżnianiem a w zasadzie po. Otóż po wypróżnieniu zaczynam się gorzej czuć, jestem osłabiony, senny, bardzo męczliwy. Wszystko ustępuję po około 2h, ale też muszę podjeść tak jakbym musiał uzupełnić jelita. Najgorzej jest podczas wypróżnień stresowych ale nie tylko, w czym może być problem ? Tylko stres ? Bakteria ? Niedobór czegoś? Morfologia ok, crp ok

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

zdaniem naszej ekspertki złe samopoczucie po wypróżnieniu może wynikać z utraty dużej ilości wody i elektrolitów. Jeśli jednak stolce są prawidłowe, to ciężko przewidzieć, jaka jest przyczyna wymienionych przez Pana dolegliwości.

W takiej sytuacji warto poszerzyć diagnostykę. Oprócz podstawowych badań może Pan wykonać USG jamy brzusznej.

Odpowiedzi naszych specjalistów na podobne pytania znajdują się pod następującymi linkami:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-oznacza-oslabienie-po-wyproznieniu,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-moze-oznaczac-oslabienie-po-wyproznianiu-sie.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.