Co oznacza kłucie w sercu i na czubku głowy?

Witam. Mam 26lat. Rok temu zaczęły się moje dolegliwości. Duszności, kucie w sercu, ścisk na czubku głowy, bóle w potylicy, niepokój, napady paniki. Wykonałem szereg badań: ekg, usg serca, próba wysiłkowa, holter ekg, serce jest ok z epizodami bradykardi, dodam że w wieku szkolnym grałem w piłkę w klubach kilka lat. Szereg badań krwi,tarczyca, parathormon w normie, wykluczylem borelioze. Trafiłem do neurologa. Wykonałem eeg:uogolnione zmiany w postaci napadowych grup fal wolnych oraz pojedynczych fal ostrych nasilane przez próby aktywacyjne zwł. HV. Miesiąc temu trafilem do szpitala z powodu bólu głowy. Zrobiono TK, który zmian nie wykazał i puszczono do domu, ból głowy towarzyszy mi od kilku miesięcy, już mam dość ale szukam dalej przyczyny. Tydzień temu robiłem próbę tezyczkowa, wyszła wybitnie dodatnia , diagnoza:tężyczka utajona. Cieszę się bo wkoncu wiem z czym mam walczyć, neurolog ustalił leczenie i za tydzień już ostatnie(chyba) badanie rezonans głowy. Ale chciałem zapytać, czy przy tezyczce występuje tak ostry ból głowy jak u mnie? Ucisk na czubku głowy i ból w okolicy potylicy, przez który nie daje już rady. Dziękuję i pozdrawiam.

Lek. Michał Lenard

Tak, mogą występować takie objawy. Należy zastosować zalecone leczenie, po który powinna nastąpić poprawa. Pozdrawiam!