Co oznacza metaliczny smak w ustach podczas noszenia aparatu ortodontycznego?

Dzień dobry, Od dwóch tygodni nosze metalowy aparat ortodontyczny. Mam także dwa duże wypełnienia amalgamatowe. Od czasu założenia aparatu odczuwam metaliczny, gorzki posmak w ustach, okresowo słabe pieczenie w jamie ustnej, mam także problemy z żołądkiem (zgaga, pieczenie, palenie). Czy plomby metalowe mogą jakoś reagować z aparatem? Czy powinnam je wymienić? Uczulenia na nikiel/chrom/kobalt nie mam.

Wypełnienie amalgamatowe permanentnie wydziela opary rtęci. W połączeniu z metalowym aparatem i elektrolitem jakim jest ślina mamy ogniwo elektrochemiczne. Doradzam jak najszybszą wymianę wypełnień amalgamatowych a następnie oczyszczenie organizmu z metali ciężkich za pomocą chelatów i suplementów wspierających glukoronidację.Pozdrawiam