Co oznacza obecność zmiany w obrębie okrężnicy?

Witam. Po badaniu kolonoskopii; w dnie kàtnicy zmiana typu LSG-NG wielkosci ok 1-5 cm. W Okreznicy melanoza. Chcialam sie zapytac czy moze to byc zmiana nowotworowa i czy konieczne jest jej natychmiastowe usuniecie?

Lek. Michał Lenard

Przy obecności polipów w jelicie grubym wskazania do ich usunięcia określa się na podstawie ich liczby, wielkości i in. Decyzję powinien podjąć lekarz zlecający badanie. Melanoza okrężnicy nie stanowi zagrożenia zdrowotnego. Pozdrawiam!