Co oznacza świąd skóry podczas stosowania antybiotyku?

Witam, dermatolog na trądzik przepisał mi Tetrysal. Po dwóch tygodniach przyjmowania antybiotyku, internista stwierdził u mnie anginę i przepisał Ospen. Niestety następnego dnia wystąpiła swędząca wysypka na całym ciele. Lekarz podejrzewał reakcję alergiczną na penicylinę, kazał odstawić antybiotyk i przepisał Clatre. Wysypka szybko zniknęła ale nadal, choć minął tydzień występuje swędzenie. Czy to możliwe, że wystąpiła reakcja alergiczna jednak na Tetrysal, a nie po przyjęciu penicyliny? Czy przyczyna może być zupełnie inna? Nie chciałabym teraz przerywać leczenia. Kobieta, 25 lat

szanowna Pani, reakcja najprawdopodobniej wystąpiła w wyniku podania penicyliny, nie tetrysalu