Co oznacza taka plamka na paluchu stopy?

2 tygodnie temu zauważyłam brazowa plamke na duzym paluchu u stopy. Zmiana nie swędzi, nie boli, nie rośnie. Nie przypominam sobie abym miala w tym miejscu wcześniej uraz, a tym samym nie sądzę ze to pozostałość po nim. Czy moze to być jakieś nowe znamie? Czy najrozsądniej byłoby je zbadać dermoskopem? Czy może byc to inna zmiana i wystarczy obserwować?

Dzień dobry Pani,

rekomenduje udać się na wizytę do lekarza dermatologa, aby mógł zobaczyć tą zmianę, zbadać ją i wdrożyć odpowiednie leczenie.

Serdecznie pozdrawiam i życzę miłego dnia :)

Dr Izabela Lenartowicz