Co oznacza taki zapis w wyniku badania mammografii?

CO oznacza zapis w wyniku badania mammografii: w obecnym badaniu w kgz separuje się zagęszczenie guzkowate śr. 25 mm o wyglądzie zmiany łagodnej. Cech naciekania nie stwierdza się. BIRADS 2. Wskazana uzupełniająca ocena bad. USG.

Witam serdecznie,

BI-RADS to system stworzony przez American College of Radiology (ACR) w celu standaryzacji opisów mammograficznych, USG oraz MRI.

Zmiana sklasyfikowana jako BI-RADS 2 jest zmianą łagodna, co oznacza obecność zmian z pewnością łagodnych, ryzyko złośliwości 0%, nie wymaga dalszej diagnostyki bądź uzupełniającego badania USG.

Przy takich zmiana zalecana jest obserwacja zmiany w badaniach obrazowych ale decyzja oczywiście należy do lekarza.

Proszę wraz z wynikiem badania udać się do lekarza prowadzącego celem konsultacji lekarskiej.

Z wyrazami szacunku,