Co oznacza taki zapis w wyniku badania mammografii?
CO oznacza zapis w wyniku badania mammografii: w obecnym badaniu w kgz separuje się zagęszczenie guzkowate śr. 25 mm o wyglądzie zmiany łagodnej. Cech naciekania nie stwierdza się. BIRADS 2. Wskazana uzupełniająca ocena bad. USG.

KOBIETA, 57 LAT ponad rok temu
Mit samonaświetlania jako przyczyny nowotworów
Witam serdecznie,
BI-RADS to system stworzony przez American College of Radiology (ACR) w celu standaryzacji opisów mammograficznych, USG oraz MRI.
Zmiana sklasyfikowana jako BI-RADS 2 jest zmianą łagodna, co oznacza obecność zmian z pewnością łagodnych, ryzyko złośliwości 0%, nie wymaga dalszej diagnostyki bądź uzupełniającego badania USG.
Przy takich zmiana zalecana jest obserwacja zmiany w badaniach obrazowych ale decyzja oczywiście należy do lekarza.
Proszę wraz z wynikiem badania udać się do lekarza prowadzącego celem konsultacji lekarskiej.
Z wyrazami szacunku,