Co oznacza ten zapis na wynikach rezonansu mojej żony?
Witam. Moja żona miała rezonans magnetyczny. Na wynikach jest napisane " Zgrubienie śluzówek L zatoki szczękowej. Na granicy badania powiększenie i nieprawidłowy sygnał L ślinianki przyusznej, zażuchowowo, obraz zmiany ogniskowej wym 26mmx22mm AX. Co to oznacza?

KOBIETA, 23 LAT ponad rok temu
Leczenie chrapania techniką Celon
Chrapanie to uciążliwy problem - przede wszystkim dla osoby, która musi go słuchać. Jak można wyleczyć się z chrapania? Na ten temat wypowiada się ekspert - dr Michał Michalik.
Witam,
każdy wynik badania a szczególnie sam opis powinien być oceniony na wizycie stacjonarnej w której lekarz prowadzący oceni go w raz objawami klinicznymi a szczególnie przy obejrzeniu płytki badania a nie sam opis, tym bardziej brak z Pana strony informacji o objawach Pańskiej żony i z jakiego powodu został zlecona diagnostyka RM.
Aby podejść poważnie do diagnostyki wskazana stacjonarna wizyta w której lekarz przeprowadzi dokładny wywiad oraz badanie fizykalne w tym przypadku jest tutaj nie możliwe.
Pozdrawiam