Co oznacza wynik angio-TK głowy z kontrastem?

Witam. 3 dni temu miałam wykonywane Angio TK głowy z kontrastem, niestety coś poszło nie tak. Pielęgniarka wkłuła mi " różowy" wenflon ze względu na moje małe żyły , a kontrast wpompowała maszyna. Bardzo mnie to bolało, jakby ktoś łamał mi całą rękę, żyła niesamowicie bolała podczas badania, czułam dosłownie jakby miała pęknąć i aż ruszyłam się w maszynie tłumiąc krzyk. Po badaniu nadal odczuwałam ból. Została podana kroplówka. Dziś ból czuję mniej, ale zauważyłam, że żyła jest opuchnięta, występuje jej obrzęk i powiększenie, na całej swojej długości ( cała długość od dłoni do ramienia) . Jest miękka w dotyku oraz bolesna. Nie występuje żaden siniec, tylko opuchlizna. Martwi mnie ta sytuacja, co to może być ? Czy to przejdzie? Minęły już 3 dni od podania kontrastu. Czy badanie powinno aż tak boleć? Mam 24 lata.

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę koniecznie udać się do lekarza rodzinnego po badaniu i ocenie miejsca wkłucia będzie można coś więcej powiedzieć i zalecić dalsze postępowanie diagnostyczno terapeutyczne.
Jednocześnie przepraszamy za dłuższy niż zwykle okres oczekiwania na odpowiedź.