Co oznacza wynik badania żołądka 55-latki?

Dzień dobry, potrzebuje informacji w interpretacji swoich wyników. Wycinki masy martwiczo ropne z owrzodzenia i drobny fragment z naciekiem przewleklego , aktywnego zapalenia z ogniskowa atypia w nablonku doleczkow, prawdopodobnie reaktywna. Odczyn immunohistochemiczny na p53 -. Prosze o pomoc bo mam wrażenie, że to nie tylko stan zapalny żołądka;(

Lek. Paweł Szadkowski

Opis wskazuje na zmiany zapalne. Nie ma informacji, aby były tam jakiekolwiek nieprawidłowe komórki.