Co oznacza wynik RTG kobiety?
Witam, Bardzo proszę o wyjaśnienie opisu badań z pracowni RTG. Wizyta dopiero we wtorek, oszaleje do tego czasu :( Opis: Przepona nisko ustawiona. Płuca nieco rozdemowe z drobnymi zwloknieniami. Poza tym płuca bez zagęszczeń. Serce, aorta w normie. Poszerzone gałęzie wnękowe pnia płucnego. Ubogi rysunek w obwodzie. Bardzo dziękuje za odpowiedz!

MĘŻCZYZNA, 51 LAT ponad rok temu
Lek. Klaudia Kuśmierczuk
74 poziom zaufania
Wykryto drobne zmiany w płucach (pali pani?), ale raczej nie są one powodem do niepokoju. Oczywiście takiego wyniku nie można oceniać w oderwaniu od stanu klinicznego pacjenta, dlatego niezbędna jest wizyta u lekarza, który skierował Panią na badanie.