Co oznacza wynik USG jamy brzusznej 25-letniej osoby?

Interpretacja wyników USG jamy brzusznej u 24-latki: 1. wątroba o jednorodnym, normogennym echu niepowiększona; 2. Pęcherzyk żółciowy echoujemny; 3. Drogi żółciowe nieposzerzone; 4. Trzustka normogeniczna; 5. Nerka prawa o nieregularnym echu centralnym bez złogów zastoju; 6. Nerka lewa normogeniczna; 7. Pęcherz moczowy o gładkich obrysach; 8. Liczne gazy jelitowe w okolicy zagięcia śledzionowego. Odczuwam piekący ból zwłaszcza po jedzeniu.

Lek. Katarzyna Szymczak

Wynik w granicach normy,objawy mogą wskazywać na refluks żołądkowo przełykowy, do rozważenia gastroskopia lub leczenie inhibitorami pompy protonowej.
Pozdrawiam