Co oznacza zgrubienie pępowiny w jednym miejscu w 9/10 tyg. ciąży?

Co oznacza zgrubienie pepowiny w jednym miejscu w 9/10 tyg ciazy? Cos zagraza dziecku? Zarodek mierzy 2,63cm czy to 9 czy 10 tydzien???

Magdalena StusiĹska

Ocena wieku dziecka oparta na badaniu USG jest jedynie przybliżoną wartością- tempo wzrostu dziecka moze być różne. Zgrubienie pępowiny może oznaczać przepuklinę pępkową, która powinna wchłonąć się sama do 14 tygodnia ciąży i nie jest powodem do niepokoju.