Co oznaczają podwyższone bazocyty?

Witam! Bardzo się martwię podwyższonymi bazocytami w mikroskopowym rozmazie krwi,mam 2, norma to max. 1. To wynik,gdy nadałam się będąc najedzoną(wskazanie hematologa). Trzy tygodnie temu,gdy nadałam się na czczo,miałam wskazanie1. Inne wyniki w normie,nie biorę leków. Kolejna wizyta u hematologa za pół roku,czy ma iść prywatnie,bo mam dużego stracha. Irena
Lek. Paweł Szadkowski

Bazofile w takiej ilości nie są raczej niczym niepokojącym. Nie jestem jednak w stanie określić czy potrzebuje Pani pilnej konsultacji ze względu na brak danych odnośnie do Pani stanu klinicznego i historii choroby. W razie obaw można zawsze udać się na wizytę do lekarza rodzinnego (powinien być bardziej dostępny niż hematolog).