Co oznaczają te plamienia po założeniu Mireny?

Witam mam 18 lat. Założyłam Mirenę 1.5 miesiąca temu i odkąd dostałam miesiączki i nawet po zakończeniu jej wieczorami odczuwam bóle w podbrzuszu i plamię brązowawymi upławami. Krew pachnie normalnie(nie śmierdzi). Czy jest to normalne? Sznurki są na miejscu.
KOBIETA, 19 LAT 10 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

plamienie brązowymi upławami i bóle w podbrzuszu mogą być jednymi z typowych efektów ubocznych Mireny. Te objawy mogą występować szczególnie w początkowym okresie, kiedy organizm dostosowuje się do wprowadzenia hormonu. Sznurki na miejscu są dobrym znakiem, że wkładka jest nadal we właściwym położeniu.

Z czasem plamienie powinno zniknąć, jednak zawsze warto zasięgnąć opinii u ginekologa. Wykona on odpowiednie badania i sprawdzi, czy wszystko jest w porządku.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach, do których odsyłam poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/plamienia-po-zalozeniu-wkladki-mirena

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.