Co oznaczają widoczne niewielkie rozlane ogniska demielinizacji?
O czym świadczą wyniki z rezonansu głowy :obustronnie w okolicy ciemieniowo-potylicznej widoczne niewielkie rozlane ogniska demielinizacji,nie ulegające wzmocnieniu pokontrastowemu. Byłam diagnozowana w szpitalu w Bełchatowie w marcu 2017.NIe stwierdzo SM i boreliozy.wypisano mnie w złym stanie i z lekami :cloranxen,betaserc 24, proplanolol 10 mg,ostatnio dopisano medrol.Bez zmian.Nie wychodze nigdzie z domu bo sie źle czuję,a mam małe dziecko .Jak żyć, gdzie szukac pomocy?

KOBIETA, 23 LAT ponad rok temu
Pierwsza pomoc przy napadzie padaczkowym
Witam!
Poza RM głowy prawdopodobnie wykonano jeszcze inne badania diagnostyczne: potencjały wywołane i badanie płynu mózgowo-rdzeniowego. Wynika, że wykluczono SM. Leki, które Pani zalecono służą do leczenia nerwicy i ew. zawrotów głowy. Wskazane leczenie nerwicy: psychoterapia i odpowiednio dobrane leki SSRI. Powinna się Pani zgłosić do Poradni Zdrowia Psychicznego, tam dostanie Pani pełną i właściwą pomoc.
Pozdrawiam
W. Łuczkowski.