Co powoduje łysienie w młodym wieku?

Witam, mam 18 lat, od jakiegoś czasu pojawiły się u mnie zakola, zacząłem stosować pewne preparaty, prostownice, gumę do włosów i jak dotąd łatwo udaje mi się je zakryć. Niestety zauważyłem (a raczej ktoś zwrócił mi uwagę) na czubek głowy, mam tam już kropkę (nie jest ogromna, ale to znak), około 7 mm. Co powinienem zrobić? Na pewno zacznę i tam używać sprayu. Pewnie jest to dziedziczne, po ojcu. Mam też spore owłosienie na klacie, brzuchu, nogach i trochę na rękach. Proszę o radę

Witam serdecznie,
O łysieniu mówimy gdy liczba wypadających włosów przekracza sto na dobę przez dłuższy okres czasu. Przyczyn nadmiernego wypadania włosów może być bardzo wiele, jednak fakt że u Pana Taty występuje taki problem wcale nie oznacza, że Pan jest skazany na to samo. Łysienie dziedziczone jest wielogenowo.
W pierwszej kolejności proszę się zastanowić nad wizytą u lekarza dermatologa. Lekarz po zbadaniu i dokładnym zebraniu wywiadu będzie mógł zalecić leczenie. Proszę się zastanowić czy warto leczyć się na własną rękę. W drugiej kolejności proszę się zastanowić nad odwiedzeniem lekarza rodzinnego, może warto wykonać chociaż podstawowe badania laboratoryjne.
Jeżeli chodzi o nadmierną stylizację włosów może ona również doprowadzać do osłabienia struktury włosa. Więcej na ten temat między innymi w podanym artykule:
http://portal.abczdrowie.pl/srodki-stylizujace-ich-wplyw-na-wlosy

Pozdrawiam

Należałoby wykonać badania hormonalne i udać się na konsultację do lekarza medycyny estetycznej lub trychologa, który dobierze odpowiednią kurację lekową oraz zabiegi.