Co powoduje wysyp krost na ciele?

U dziecka 2,5l, zauważyłam miesiąc temu krostki na udzie,później nadgarstku,klatce piersiowej,po kilku dniach zlewały się w czerwone plamy.Swędzi głównie w nocy,Pierwsze krosty zginęły ale pojedyńcze w innych miejscach wciąż wyskakują.W testach z krwi wyszło np. leszczyzna(0.24), jabłko(0,48) i kilka innych rzeczy ale normy podobne.Przyjmuje krople Zyrtec i ostatnio Sigulair (nie wiem po co,objawów astmy nie ma).Wciąż wychodzą kolejne krostki.Czy tak ma być, a nie wysypać tylko raz i się goić?

Lek. Katarzyna Szymczak

Pojawianie się nowych zmian oznacza ciągle narażenie na alergeny. W razie braku poprawy w ciągu 1-2 tyg sugeruję ponowna wizytę u alergologa.
Pozdrawiam