Co robić gdy nie mam krwawienia z odstawienia?

Dzień dobry, zażywam tabletki aktywia daily w 3 tygodniu zamiast wziąć białą tabletkę wzięłam zieloną i znowu powróciłam do białych skończyłam już jeść tabletki zielone a okres dalej się nie pojawił. Zrobiłam test ciążowy wyszedł negatywny. Ale dalej martwi mnie to czemu nie dostałam okresu i czy jest to przez pomylenie tabletki
KOBIETA, 20 LAT 2 tygodnie temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

tak, brak krwawienia z odstawienia może być związany z pominięciem białej tabletki. Pomylenie tabletek ma w tym przypadku ogromne znaczenie. Białe tabletki Atywia Daily zawierają bowiem substancję czynną, natomiast zielone są pigułkami placebo. Pomylenie kolejności może skutkować więc obniżeniem skuteczności.

Test ciążowy jest wiarygodny dopiero po upływie 10-14 dni. Jeśli wykonała go Pani przed tym czasem, to mógł wyjść fałszywie negatywny. Proszę zatem powtórzyć test lub oznaczyć stężenie hormonu beta-HCG. Pomylenie tabletek powinno się traktować tak samo jak pominięcie tabletki w trzecim tygodniu stosowania.

Inne pytania z tej tematyki umieszczamy poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-jesli-pomylilam-kolejnosc-tabletek-skutecznosc-zostanie-zachowana,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/zazycie-tabletki-antykoncepcyjnej-aktywnej-i-placebo-jednego-dnia,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/pominiecie-jednej-tabletki-siodmego-dnia-po-rozpoczeciu-opakowania.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.