Co robić, gdy zapisane przez lekarza krople podrażniają stan oka?

Udałam się do okulisty po około 2 tygodniach bezskutecznych prób pozbycia się kłucia w oku (sądziłam, że utknęła tam rzęsa lub drobinka kosmetyku do oczu). Miałam lekko zamglone widzenie- myślalam ,że na skutek używania różnych kropli i przepłukiwania oka roztworem soli fizjologicznej. Lekarz stwierdził, że to jakieś podrażnienie i pogrubienie czegoś w oku, że mam do tego skłonnosc i mialam tak juz kiedys wczesniej. Wykluczyl uszkodzenia rogówki i obecność ciala obcego, zalecił krople ZABAK 2 x dziennie do obu oczu, do końca opakowania oraz doraźnie w sytuacji dużego dyskomfortu DEXAFREE. Krople ZABAK powodują u mnie światlowstręt, więc odstawiłam je po 2 dniach. Nadal widzę nieco gorzej niż zwykle, szczegolnie w okularach bo mam wrażenie odbijania światła, jak je zdejmuje jest trochę lepiej, oko nie jest mocno zaczerwienione, czasem tylko lekko pobolewa, a kłucie nie ustąpiło. Na wiztytę mogę zgłosic się dopiero za kilka dni. Co robić?

Witam.sądząc z leków ma Pani alergiczne zapalenie spojówek z grudkami. Leczenie jest długotrwałe. Poprawi się po Dexafree 5xdz w formie pulsów czyli np 3 dno kropimy 3 dni nie kropimy. Należy zbadać Tp bo to steryd .Zabak odstawić. Jeżeli kucie jest często dołożyć Corneregel na noc. Unikać słońca. Pić dużo wody. Poprawi się do 6 tygodni. Pozdrawiam serdecznie