Co robić z agresywnym mężem alkoholikiem?

Mąż alkoholik groził dzisiaj mojemu dziecku 3 latkowi że go kopnie bo dziecko przez przypadek usiadło mu na palec i zaczął mu grozić. A mnie wyzywa od kurwy że go zdradzam cały czas i niemoge nigdzie iść tylko mam siedzieć w domu co mam już robić pomóżcie mi proszę

To samo co z każdą inną osobą, która stosuje przemoc czyli należy zwrócić się do instytucji odpowiedzialnych za przestrzeganie prawa. Można np. założyć tzw. Niebieską Kartę i oddać się pod opiekę Policji. Podejrzenia o zdradę są bardzo charakterystyczne dla uzależnionych od alkoholu mężczyzn. Często dochodzi u nich do rozwinięcia się choroby psychicznej tzw. paranoi alkoholowej czyli obłędu zazdrości (obłędu Otella). W takich przypadkach wszelkie wyjaśnienia i tłumaczenia nie dają efektu a sama choroba wymaga leczenia farmakologicznego.