Jak radzić sobie z przemocowym partnerem?

Jestem ofiarą przemocy psychicznej. Mam małe dziecko. Partner jest trzeźwym alkoholikiem i zdając sobie sprawę ze swego problemu rozpoczął terapię. Uczestniczy w niej od 3 miesięcy, ale poprawa jest niewielka. Sama podjęłam terapie, jestem w kropce czy odejść czy trwać. Łączy nas wspólna firma i dziecko, nie wspolzyjemy od ponad roku (wcześniej wyrażał wprost niechęć obecnie temat przestał istnieć). Waham się nad tym czy odejść teraz czy pozostać jeszcze rok dając mu szanse do pracy nad sobą ale jednocześnie lepiej przygotować się do odejścia (kwestie materialne wiek dziecka, obecnie to niemowlę)
KOBIETA, 33 LAT 7 miesięcy temu

Dzień dobry,

Myślę, że najlepszym wyjściem będzie poinformowanie o wątpliwościach swojego terapeutę. Stworzy on przestrzeń na uporządkowanie Pani myśli i podjęcie decyzji, która dla Pani będzie jak najbardziej odpowiednia. Jeśli martwią Panią kwestie materialne, warto udać się również na spotkanie z doradcą prawnym.

Pozdrawiam, Oliwia Mazurowska