Jak zrozumieć zachowanie partnera?

5 lat temu poznałam fajnego faceta, który dość tragicznie zakończył swój związek? Około 9 lat temu. Nie znam powodów zakoczniea związku. Zakochałam się w nim, nie planowałam tego , przyjaźnimy się te 5 lat. Było mi źle, że jestem sama , kiedyś mu się z tego zwierzyłam. Napisał mi, że jeśli on będzie miał stabilna sytuację finansową i zrobić to co ma do zrobienia i on będzie singlem i jak też, nie rozumie Czu nie miliony rozmawiać o coś więcej. Starałam zacytować się to co napisał. Zapytałam czy to żart. Napisał, że nie, że to noalne że jeśli dwoje ludzi się zna to może być że są że sobą. To było około roku temu. On miesza za granica. Widzieliśmy się w tym roku, dostałam od niego wino i zaproszenie do siebie. Teraz piszę mi że się przyjaźnimy. Co zrobić, żeby zachować chłodna głowę. Wiem, że jedt sam ja też jestem sama . Przyjaźnimy nie chciałabym kończyć bo trudno teraz o prawdziwyxh przyjaciół? Jak mam rozumieć jego zachowanie ? Zależy mi na nim . Nie chciałabym tego kończyć, naprawdę jest dobrym człowiekiem, ale nie rozumiem jego zachowania . Proszę o pomoc radę
KOBIETA, 31 LAT 8 miesięcy temu

Dzień dobry,

Proponuję w rozmowie postawić na szczerość i jasną komunikację. Proszę wyjaśnić swoje wszystkie obawy i wątpliwości jakie Pani posiada. Proszę jednak postarać się zrobić to bez osądzania, czy wytykania błędów. Pomocne w tym może być stosowanie komunikatów typu Ja. Warto poczytać o nich w internecie, można znaleźć wiele wartościowych artykułów. Nikt z nas nie jest w stanie czytać w myślach innych osób, na szczęście, bo nikt z nas nie myśli tak samo. Jasna komunikacja i wyjaśnienie wszelkich wątpliwości powinno być kluczem do sukcesu. Jeśli boi się Pani, że nie zachowa chłodnej głowy warto przed spotkaniem zastanowić się, jakie chce Pani poruszyć tematy, a następnie zapisać je na kartce. Takie uporządkowanie myśli i spisanie ich skutecznie pomoże Pani, by o niczym nie zapomnieć oraz zastanowić się na spokojnie nad wszystkimi istotnymi kwestiami, jakie Panią interesują

Pozdrawiam, Oliwia Mazurowska

Jeśli będzie Pani miała jeszcze jakieś pytania, zapraszam do kontaktu: o.mazurowska@onet.pl