Jak zrozumieć zachowania partnerki?

Mija 1 miesiąc od rozstania. Próbowałem ja odzyskać, poprzez wysłanie kwiatów, pisanie SMS. Nic nie pomagało, przeciwnie zbywała mnie. Kiedy dostała kwiaty wyzwała mnie od psychopatów, potem przeprosiła. Po 1.5 tyg, napisała do mnie "Co tam u Cb". Kiedy oddzwoniłem zacząłem i wypominać krzywdy i ranić, ze z kimś innym pójdzie na studniówkę. Nie zgodziła się na spotkanie, dodała że mi nie ufa i nic do mnie nie czuje, a napisała tylko z ciekawości. Nie rozumiem jej zachowania, o co jej chodzi ?

Witam serdecznie,
Bardzo prawdopodobne jest to, że rzeczywiście napisała do Ciebie z ciekawości. Byliście razem, łączyło Was uczucie - nie da się tego wszystkiego wymazać z dnia na dzień. Zostaje sentyment, a w związku z nim zainteresowanie życiem drugiej osoby.
Nie napisałeś z jakich powodów rozstaliście się, jednak niezależnie od nich uważam, że dobrym rozwiązaniem byłoby niepodtrzymywanie kontaktu. Dzięki temu Wasze emocje opadną i może pewnego dnia będziecie w stanie porozmawiać bez wzajemnych oskarżeń i żalu.
Pozdrawiam

Witaj,
Napisałeś, że miesiąc temu się rozstaliście,ale nie podałeś powodu. Podejrzewam, że powodem rozstania była twoja zazdrość i zaborczość.
Miłość nie ma nic wspólnego z kontrolą, miłość powinna się opierać na wzajemnym zaufaniu.
Twoja dziewczyna boi się twoich wyrzutów i pretensji.
Jeśli nie ufasz najbliższym, jeśli w zachowaniu innych, zbyt często, dopatrujesz się nieuczciwości i lekceważenia twojej osoby , to masz problem. Może powinieneś porozmawiać ze specjalistą.
Pozdrawiam
Dorota Kotarska

Witam serdecznie
Jeśli byliście razem w związku przez dłuższy czas , może tak rzeczywiście być , że była partnerka napisała z ciekawości , bo być może sentyment jeszcze został do Pana , ale głębszych kontaktów sobie nie życzy. Najlepiej by było , gdyby zajął się Pan własnym życiem i nie rozpamiętywał minionych krzywd, spotykał się z przyjaciółmi, bo jak widać nie służy Panu wracanie do tej relacji , bo budzi przykre wspomnienia i poczucie krzywdy.
Jeśli trudno poradzić sobie z trudnymi uczuciami może warto skorzystać z pomocy specjalisty-psychologa , który pomoże uporać się z zamieszaniem w uczuciach i ułożyć na nowo życie z poczuciem zamknięcia tamtego rozdziału i otwartą głową na nowe lepsze doświadczenia.
Pozdrawiam ciepło
Anna Ręklewska-psychoterapeuta

Proszę Pana,
Rozstania są niełatwe dla obu stron. Stąd niekonsekwentne zachowania. Trzeba będzie zobaczyć, na którą stronę przesunie się szala. W każdym razie upływ czasu może łagodzić negatywne doznania.

Serdeczne pozdrowienia
Tomasz Furgalski