Problemy z zaakceptowaniem przeszłości seksualnej partnerki

Witam, Piszę w sprawie mojego partnera. Mianowicie, ma on problem że nie jest tym "pierwszym". Nie potrafi sobie z tym poradzić. Czy jest jakaś szansa żeby takie myśli przestały go męczyć? Mówi że mnie kocha i bardzo mu zależy, ale to przeszkadza mu dalszym związku. Ja też go bardzo kocham i chciałabym mu jakoś pomóc, tylko nie wiem czy jest w ogóle taka szansa.

Dzień dobry.

Problem Pani chłopaka może mieć różne przyczyny. Najczęstszą jednak i najbardziej prawdopodobną jest po prostu niedojrzałość i wynikająca z niej zaborczość (skutkująca m.in. zazdrością o czyjąś przeszłość).
Wydaje się, że warto byłoby skonsultować się z psychologiem, który mógłby m.in. uświadomić Pani partnerowi absurdalność jego zazdrości oraz wspomóc w "psychicznym dojrzewaniu".

Pozdrawiam.

odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY.pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza

Witaj, myślę że dużo zależy od tego jak długo myśli te Twojego partnera dręczą- jeśli dowiedział się zupełnie niedawno i jest to tzw. "świeża sprawa" to być może jest to tylko kwestia czasu. Jeśli natomiast problem istnieje już długo (przynajmniej w Twojej subiektywnej ocenie) a jego nasilenie wcale nie zmniejsza się wraz z upływem czasu, to pewnie dobrym pomysłem byłoby udanie się na wspólną konsultację do psychologa. Pozdrawiam