Jak sobie poradzić z uczuciem zazdrości w związku?

Jak poradzić sobie z uczuciem zazdrości w związku?Mój związek rozpadł się ,,,chyba przez nią,,niestety,,,chce umieć w przyszłości stworzyć zdrowy,normalny związek,,,i nie popełniać błędów..

- lęk przed odrzuceniem przez partnera?
- kompleksy związane z obrazem siebie?
- chęc kontroli partnera?
- brak poczucia bezpieczeństwa?
- przeszła zdrada przez partnera, przez co brak zaufania?
Zazdrość często bierze się z poczucia własnej niepewności. Aby sobie poradzić warto jest więc najpierw spojrzeć na siebie - czy akceptuję siebie jakim jestem, co i w jaki sposób chcę zmienić, co mam na prawdę w sobie fantastyczne itd. Dzięki samoświadomości wiemy kiedy możemy "na sobie polegać", a kiedy może pojawić się lęk (i z czym jest związany). Ta wiedza w dalszej kolejności prowadzi do pewności siebie, która jest niezbędnym elementem związku, który może przeciwdziałać zaborczości w związku.
Oczywiście piszę tu również o kilku możliwych przyczynach zazdrości (wszystkich tu nie wymieniam) - w zależności jakie są podstawy tak i pole do pracy. Dlatego też polecam konsultację z psychologiem podczas której zdefiniuje Pani problem i będzie można podać konkretne metody zaradcze. Pozdrawiam.

odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY.pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza